FENIX NTM ® – nanotechnológia ktorá je špičkou v dnešných interiéroch

FENIX NTM ® je pomerne nová nanotechnológia od talianskej spoločnosti ARPA INDUSTRIALE. Prináša revolučné a pritom nanajvýš potrebné vlastnosti pre materiály, ktoré sú používané pri výrobe moderného nábytku.

Drevotrieskové dosky a povrchy ktoré sú upravené nanotechnológiou FENIX, sú extrémne odolné voči mechanickému poškodeniu a bežným chemikáliám v domácnosti. 

Svoje priam dokonalé vlastnosti získal vďaka špeciálnym úpravám s nano-časticami a akrylovými živicami. A to je niečo, čo v kuchyni vyžaduje naozaj každý – aby boli povrchové materiály kuchyne odolné.

Povrchové vlastnosti týchto špeciálne upravených materiálov ich však robia ideálnymi pre celé interiéry, nielen do kuchyne. Sú využiteľné aj ako alternatíva k materiálom ako sú lakované, kovové alebo sklenené povrchy, ktoré sa využívajú v každej často vášho domova.

FENIX NTM ® je všestranný a inovatívny materiál

Je inšpiráciou aj pre nové dizajnové, moderné a čisté projekty, nakoľko je naozaj atraktívny. Špeciálna povrchová úprava antifinger zjednodušuje udržiavanie čistoty nábytku tým, že na ňom nezostanú odtlačky či šmuhy.

Tento materiál je síce ideálny do kuchýň na pracovné dosky, ostrovčeky alebo zásteny, ale vďaka svojím vlastnostiam sa využíva aj pri výrobe komôd, skriniek, deliacich stien, kuchynských stolov či regálov na knihy.

Ukážková realizácia s materiálom FENIX

Biela NTM / Kameň / Drevo

Kde môžete použiť inovatívne materiály FENIX?

FENIX spojuje funkčnosť a estetiku svojimi jedinečnými vlastnosťami, čo umožňuje jeho použitie pre rôzne interiérové kreácie. Jeho povrchy sa využívajú na zariaďovanie a vybavenie priestorov v obytných, kancelárskych, obchodných a pohostinských prostrediach. Taktiež sa uplatňuje v expozíciách dizajnu, dopravy a priemyselného dizajnu.

Výhody, ktorých je hneď niekoľko:

  • Je vysoko odolný povrch proti poškriabaniu
  • Stačí iba jednoduché čistenie
  • nezostávajú na ňom odtlačky prstov
  • je hygienický
  • je nezávadný pri styku s potravinami
  • disponuje akoby zamatovým povrchom
  • slabo odráža svetlo
  • má krásny hlboký matný povrch
FENIX NTM výhody

Nízka odrazivosť svetla, extrémne matný povrch

FENIX NTM výhody

Jemný na dotyk

výhody FENIX® NTM

Ochrana proti odtlačkom prstov

výhody FENIX® NTM

Termické hojenie povrchových mikroškrabancov

Perfektná vodeodolnosť

Materiál okrem všetkých výhod disponuje aj perfektnou vodeodolnosťou, takže je možné využiť ho napríklad pri výrobe kuchynských drezov aj umývadiel, prípadne tam kde je zvýšená frekvencia styku s vodou.

Okrem horizontálnych kuchynských pracovných dosiek je vhodný aj pre použitie vertikálne – a to na interiérové dvierka či knižnice a deliace steny. Dokonca je možné ho využiť aj ako finálny povrch obkladov stien.

Ak si viete predstaviť tento nový a úžasný materiál FENIX® NTM vo svojej domácnosti, radi vám vypracujeme ponuku na mieru.

Ďalšie články

Nenašiel sa žiadny obsah. Prosím vytvorte a pridajte články.